Renault Latitude: pětimetrový sedan nahradí Vel Satis

Po nepříliš vydařeném experimentu jménem Vel Satis se francouzský Renault vrací k tradičnímu manažerskému sedanu. Bude se se jmenovat Latitude a má jít o klasický „větší sedan“ s délkou téměř pěti metrů, což by ho směřovalo někam do vyšší střední třídy, kam by zapadl i silnými motory.


Vydáno: 9.6.2010

Nový sedan se má jmenovat Latitude (dříve se spekulovalo o obnovení modelu Safrane), což je anglické označení zeměpisné šířky. Z toho se dá usoudit, že by mělo jít o globální model, a není tedy překvapením, že Renault Latitude bude stát na základu automobilu Samsung SM5, sedanu korejské značky spolupracující s duem RenaultNissan. Podobnou fúzí vzniklo před časem kompaktní SUV Renault Koleos.

Se svojí délkou téměř pěti metrů se zařadí do vyšší střední třídy (střední třídu Ranault dnes obsazuje svojí Lagunou), na šířku má měřit 1830 mm a do výšky 1490 mm. Pod kapotou manažerského Renaultu se pravděpodobně objeví benzinový šestiválec a dvoulitrový turbodiesel (očekáváme rovněž třilitrovou naftu), o použití dalších jednotek nemáme informace.

Veřejnosti se má nový vůz přestavit na autosalonu v Moskvě koncem srpna, prodeje začnou na podzim v Rusku, Turecku, Mexiku, Africe a Austrálii. Evropská verze se ukáže na autosalonu v Paříži a na naše trhy se dostane začátkem roku 2011.

Text: Redakce
Foto: Renault

Galerie