Koncern Fiat Chrysler má nového šéfa, je jím Mike Manley z Jeepu

Automobilka Fiat Chrysler Automobiles (FCA) má nového ředitele. Ze zdravotních důvodů odchází Sergio Marchionne, který Fiat řídil posledních 14 let. Nahradil ho Mike Manley, který dosud řídil Jeep, v současnosti nejúspěšnější divizi italského koncernu.

Sergio Marchionne (66) je závažných zdravotních důvodů v nemocnici. Proto ho nahradil Mike Manley (54), který dosud řídil značky Jeep a Ram. Obě v rámci koncernu FCA patří k těm nejúspěšnějším, automobilka Jeep dokonce zajišťuje 70 procent zisku celého koncernu.

Nový ředitel nahrazuje letitého šéfa Fiatu, který byl od roku 2004 Sergio Marchionne. Pod jeho vedením se Fiat sloučit s americkým Chryslerem. Obě automobilky stály na pokraji bankrotu, obě z krize vyvedl. Dnes je FCA sedmou největší automobilkou na světě.

Naposledy se Marchionne ukázal na veřejnosti letos v červu, když představil plány FCA do roku 2022 a oznámil investice do elektromobility — byť sám nebyl jejich velkým příznivcem. V jeho strategii bude podle oznámení firmy pokračovat Brit Manley.

Aktualizováno: Sergio Marchionne zemřel 25. července.