Víte, co nejvíce ovlivňuje cenu vašeho povinného ručení?

Sjednání povinného ručení je častým strašákem nových i zkušených řidičů, přičemž jde o povinnost, které se nelze vyhnout, pokud chcete provozovat své motorové vozidlo. Ať už patříte k jakékoliv skupině řidičů, zajisté Vás zajímá co bude mít vliv na cenu Vaší pojistky a jak ji vybrat co nejvýhodněji.

Věk a bydliště pojistníka ovlivňují cenu pojistky více, než si myslíte

Zajisté jste již někdy slyšeli o tom, že čím mladší řidič, tím vyšší cena pojištění. Proč tomu tak je? Pojišťovny při výpočtu ceny povinného ručení vždy vychází ze svých statistik a z těch bohužel zpravidla vyplývá, že u mladých řidičů je mnohem vyšší pravděpodobnost způsobení dopravní nehody a tedy i riziko, že bude muset pojišťovna plnit. Jelikož začínající řidiči nemají zatím nasbírané žádné bonusy, pojišťovna nemůže odhadnout jejich škodní průběh a tedy i zvýhodnit cenu pojistky pro opravdu dobré řidiče. Shodný princip platí u bydliště pojistníka, kdy u velkých měst jako je například Praha, počítá pojišťovna s tím, že je zde vyšší pravděpodobnost pojistné události než v malé obci.

Velký počet bonusů vždy znamená lepší cenu pojištění

Bonusy vypovídají o škodním průběhu pojištění a proto řidiči, kteří za dobu pojištění nezpůsobili téměř žádnou pojistnou událost, budou vždy zvýhodněni a získají slevu na pojištění. Výše slevy se odvíjí od počtu nasbíraných bonusových měsíců. Dobrá zpráva je, že je možné tyto bonusy v rámci pojišťoven převádět a proto rozhodnete-li se změnit pojišťovnu, Vaše bonusové měsíce Vám vždy zůstanou.

Cenu na povinné ručení vždy nejdříve srovnejte online

Obcházení poboček pojišťoven již není třeba a mnohdy se to ani nevyplatí. Ačkoliv Vám na pobočce důkladně vysvětlí podmínky pojištění, je vždy těžké se v individuálních nabídkách od každé jednotlivé pojišťovny zorientovat a udělat si přehled o tom, kde je pojistka výhodnější. V případě online srovnání ceny pojištění stačí do kalkulačky zadat údaje o Vašem vozidle, přičemž se Vám ihned zobrazí všechny nabídky od všech pojišťoven, a to za stejné či lepší ceny než jsou na pobočkách. Srovnání je vždy nezávazné a pokud Vám posléze operátor srovnávače zavolá na uvedené číslo, nemáte povinnost pojistku ihned sjednávat. Využijte této příležitosti k tomu, abyste si nechali poradit a zeptali se na všechny skutečnosti, kterým nerozumíte.