Škoda Octavia 2024 dostala facelift a speciální edici pro český trh

 

Škodovka uvedla na český trh modernizovanou verzi svého nejprodávanějšího modelu Škoda Octavia.

Spolu s touto novinkou přichází i speciální limitovaná edice Octavia First Edition, která je určena výhradně pro české zákazníky. Ta je už nyní dostupná pro objednávky, a první zákazníci by měli své vozy obdržet mezi druhým a třetím čtvrtletím tohoto roku. Po vyprodání limitované edice bude Škoda Octavia dostupná v širší nabídce specifikací dle standardního prodejního programu.

Tomáš Duchoň, vedoucí prodeje českého zastoupení Škoda Auto, zdůrazňuje význam Octavie pro značku, připomíná její globální úspěch s více než 7 miliony prodanými kusy od roku 1996 a vyjadřuje očekávání, že modernizovaná Octavia si udrží svou pozici bestselleru na českém trhu.

Modernizace Octavie zahrnuje jak estetické, tak technologické novinky. Model získal nový design předních a zadních nárazníků, přepracovanou masku chladiče a modernější světlomety. K výrazným změnám patří také zvýšený podíl udržitelných materiálů v interiéru a rozšíření nabídky asistenčních systémů, které zvyšují bezpečnost řidiče i cestujících.

Limitovaná edice Octavia First Edition přichází s rozsáhlou výbavou, která zahrnuje například 17palcová kola Rotare Aero, adaptivní vedení v jízdním pruhu, prediktivní tempomat, systém rozpoznávání dopravních značek, zadní parkovací kameru a pokročilý infotainment systém. K dispozici jsou dvě motorizace: benzinový motor 1,5 TSI o výkonu 110 kW a dieselový 2,0 TDI také o výkonu 110 kW. Ceny začínají na 799 900 Kč pro benzinovou verzi a 899 900 Kč pro dieselovou, přičemž verze kombi je dražší o 40 000 Kč.

Pro ještě náročnější zákazníky je připravena verze First Edition Ultimate s 18palcovými koly, panoramatickým kamerovým systémem, head-up displejem a dalšími prvky pro zvýšení komfortu a bezpečnosti. Tato verze je dostupná za ceny od 989 900 Kč pro liftback a 1 029 900 Kč pro kombi.

Zájemci mohou Octavii First Edition objednávat prostřednictvím webového konfigurátoru nebo u autorizovaných prodejců, a to v obou karosářských variantách. Tento krok umožňuje zákazníkům přizpůsobit si vůz podle svých představ a potřeb.

Galerie