Volkswagen zavádí šrotovné za starší diesely, dá slevu až 260 tisíc korun

Největší německá značka chce motivovat své zákazníky k výměně dieselu — pochopitelně při nákupu nového auta od některé z vlastních značek. Za prémii 40 až 260 tisíc korun vykoupí i konkurenční naftové auto. Ovšem jen v Německu.

Slevu zákazník dostane při odevzdání staršího auta, který plnil starší emisní normy Euro 1 až Euro 4. Musí si koupit nové auto s některou z koncernových značek, tedy Audi, Seat, Škoda nebo Volkswagen.

Sleva se bude pohybovat v širokém rozsahu 1.500 až 10.000 eur, tedy 40 až 260 tisíc korun. Navíc majité aut z některého ze 14 německých měst s vysokým znečištěním vzduchu dostanou další příplatek.

Volkswagen chce touto cestou zabránit hrozícím zákazům vjezdu naftových aut do center měst. Argumentuje tím, že nové motory plnící normu Euro 6 už jsou čisté a ovzduší neznečišťují. Pochopitelně je ale motivací také zvýšení prodejů a zlepšení image značky, která je od propuknutí aféry dieselgate v roce 2015 na pranýři.

Podobnou slevovou akci nezavádí Volkswagen poprvé. Šrotovné nabízel už od srpna 2017 do června 2018, v té době se mu podařilo stáhnout z německých silnic 210 tisíc starších naftových vozů, uvádí koncern.