Francouzská elegance. Do Prahy se sjely historické Peugeoty, podívejte se

Prestižní mezinárodní sraz International L’Aventure Peugeot Meeting, který sdružuje majitele veteránů značky Peugeot z celého světa, zavítal poprvé do České republiky. Asociace se těší podpoře nejen samotné automobilky, ale přímo i rodiny Peugeot, díky čemuž je startovní pole vždy plné vysoce kvalitních veteránů. Nejinak tomu bylo v Praze.

„Každý rok nabízí asociace L’Aventure Peugeot svým příznivcům pro jejich mezinárodní setkání novou destinaci. Poprvé od prvního srazu v roce 1988 se Česká republika stala hostitelskou zemí,” říká Xavier Créspin, ředitel muzea L’Aventure Peugeot s dovětkem, že účastníci byli okouzleni Prahou, jedním z nejkrásnějších měst v Evropě.

Po pátečním příjezdu a registraci v pražském hotelu Pyramida čekalo na všech 84 účastníků z 11 zemí, mezi kterými bylo i osm českých posádek, večerní slavnostní setkání. Hned v sobotu ráno pak odstartoval nejstarší vůz Peugeot 172 M z roku 1928 na krátký prolog, který končil na pražském Dvořákově nábřeží.

Na stejné místo dorazila i zbývající osmdesátka vozů a veškeré Peugeoty zde byly více než dvě hodiny vystaveny pro velké množství diváků, které akce přilákala. Následující etapa přivedla vozy přes Velkou Chuchli zpět do hotelu Pyramida. Po obědě se týmy v půlminutových intervalech vydaly z Prahy přes krásné křivoklátské lesy a silnice na zámek Zbiroh.

Přímo na nádvoří zámku Zbiroh pak byla po dojezdu vystavena většina z 21 veteránů, které se přihlásily do soutěže elegance, a byl mezi nimi i jediný motocykl ve startovním poli – Peugeot P105 z roku 1929 hrdého českého majitele.

Po dojezdu na nádvoří Plzeňského pivovaru se uskutečnilo hodnocení vozů zařazených do soutěže elegance a následně bylo celé setkání ukončeno při slavnostním vyhlášení. Ceny v Concours d’Elegance si odnesli Eduard Kohout s motocyklem Peugeot P105 (1929), Christian Bottero (FR) s Peugeotem 201 CS (1932) a Michael Kreuz (D) s vozem Peugeot 402 z roku 1937.

Galerie