Legendy do Holešovic přivezou tisíc exponátů, včetně Mercedesu-AMG Project One

Automobilová slavnost Legendy se přesouvá z Bohnic na Výstaviště v Holešovicích. “Areál nemocnice jsme přerostli,” vysvětlil změnu ředitel akce Lubor Kos. Celkem vystaví přes 1000 exponátů, z toho asi stovku pod střechou. Hlavním motivem bude oslava sto let republiky. Výstava se koná 8. – 10. června.

Hlavním tahákem bude letos supersport Mercedes-AMG Project ONE, který se představil loni ve Frankfurtu. Je to vlastně převlečená formule 1, s hybridním pohonem a výkonem přes 1000 koní. Jeho monokok je vyroben z uhlíkových vláken a je vybaven stejnou technologií, jako Mercedes-AMG F1, tedy šestiválcovým přeplňovaným motorem o objemu 1.6l s přímým vstřikem v kombinaci se čtyřmi elektromotory a pohonem všech kol s označením Variable AMG Performance 4MATIC+. Přitom nejde o koncept, ale o sériové auto – byť pro velmi úzkou skupinu zákazníků. V základu stojí 60 milionů korun.

Mezi dalšími auty, která se letos zřejmě objeví, jsou supersporty Ferrari FXX-K, Ford GT a Pagani Huayra, očekává se také Mercedes-AMG G63, Porsche 911 GT2 RSLexus LC nebo Lamborghini Urus. Z historických unikátů se představí třeba Rolls-Royce Camargue, tříkolka Benz s prvním spalovacím motorem, vyrobená v roce 1886 Karlem Benzem, nebo Aston Martin s výrobním číslem 001. Představí se také největší přehlídka vozů Audi quattro. Z československých aut bude k vidění velká přehlídka vozů Tatra, ale i třeba historický autobus Škoda 706 RTO.

Nově bude asi 100 exponátů pod střechou, součástí budou čtyři tématické pavilony: elegance, budoucnosti, zábavy a inspirace. V tom posledním se formou patnáctiminutových edukativních bloků na pódiu představí osobnosti a společnosti ze světa vývoje a výroby automobilů. 

Dále offroad sekce s možností svezení v terénních speciálech, uzavřená 700m dlouhá závodní trať a exhibice freestyle motokrosu za účasti Petra „Pilníka“ PilátaNávštěvníci se dostanou i na střechu Průmyslového paláce s vyvýšeným výhledem na výstavu.