Tohle je revoluce! Harley-Davidson představil plno novinek, malé motorky i enduro

Své plány na příštích pět let odhalil Harley-Davidson. Tradiční americká značka projde doslova revolucí: představí úplně nové kategorie motorek, včetně endura a streetfighteru, řadu malých motorek do půllitrového objemu a elektrické modely. A to všechno už během dvou let!

Harley-Davidson chce oslovit nové zákazníky, a to ve velkém.Kromě našich stávajících věrných zákazníků odstartujeme novou revoluci jednostopé svobody,” říká Matt Levatich, šéf Harley-Davidson a dodává: “Očekáváme, že tento plán povede k rozvoji aktivní a široké komunity Harley-Davidson s rozmanitější základnou jezdců, který bude doprovázet růst zisků a obratu.”

Ke svým motorkám kategorie Touring a Cruiser tak značka přidá úplně nové stroje. Představí novou platformu motocyklů střední třídy 500 cm3 až 1250 cm3, která bude pokrývat tři samostatné kategorie produktů.

Prvním z nich bude cestovní enduro Harley-Davidson Pan America 1250. Po něm budou následovat modely Custom 1250 a Streetfighter 975. Všechny tyto modely přijdou s rokem 2020.

Další nové modely budou následovat do roku 2022, půjde hlavně o přístupnější motorky s malým zdvihovým objemem (250-500 cm3), určené pro asijské trhy prostřednictvím plánované strategické spolupráce s výrobcem v Asii. Tento nový produkt a širší zastoupení by mělo posílit růst zákaznické základny Harley-Davidson v Indii, což je jeden z největších a nejrychleji rostoucích trhů na světě, i na dalších zahraničních trzích.

Aby to nebylo všechno, přijdou i elektrické motorky, v nichž chce být Harley-Davidson lídrem. První z nich bude sériová verze konceptu LiveWire, která se představí už v roce 2019. Na ni navážou další modely, do roku 2022 nabídne Harley elektrické motocykly s nižší hmotností a výkonem, které mají přitáhnout nové jezdce.

První motocykl Harley-Davidson v kategorii Adventure Touring bude Harley-Davidson Pan America 1250 s plánovaným uvedením v roce 2020.

Tento motocykl Streetfighter 975 cm3 bude součástí nové modulární platformy motocyklů Harley-Davidson střední třídy (500 cm3 až 1250 cm3), která je plánována na rok 2020.

Nový custom Harley-Davidson s atletickým svalnatým výrazem má odstrojený charakter velkého dragsteru a 1250 cm3 agresivního výkonu. Plánované uvedení je v roce 2021.

Elektrický motocykl Harley-Davidson LiveWire – první z širokého portfolia elektrických strojů bez spojky s jednoduchým ovládáním „twist and go“, který společnosti má zajistit vedoucí pozici v elektrifikaci motocyklů – plánované uvedení na trh v roce 2019.

Široká nabídka elektrických modelů přinese lehké, obratné stroje s perfektními vlastnostmi pro městský provoz. Pro ty, kteří chtějí vyzkoušet nový styl jízdy v jedné stopě, je jejich dostupnost plánována do roku 2022.

Galerie