McLaren Speedtail: šílený hypersport má tisíc koní a jede 400 km/h

McLaren, značka specializovaná na superrychlá auta, přestavila svůj nový vrcholný model. Jeho parametry jsou skutečně astronomické, stejně jako vzhled.

McLaren Speedtail, duchovní nástupce legendárního McLarenu F1, chce soupeřit s těmi nejrychlejšími auty světa, předně hlavně s Bugatti Chiron.

Netradiční vzhled se maximálně podřizuje aerodynamice, vůz je nezvykle dlouhý a shora můžete vidět protáhlý kapkovitý tvar. Chybí zpětná zrcátka, místo nich jsou na bocích jen výsuvné kamery a přední kola jsou zakrytována. Také tu chybí mohutný spoiler, místo něj má Speedtail jen vyklápěcí přítlačná křidélka z flexibilního karbonu.

Stejně originální je i interiér, který svým rozložením připomíná model F1. Řidič sedí uprostřed, po stranách jsou umístěna sedadla pro pasažéry.

Pohonné ústrojí je hybridní, ale zatím nejsou venku žádné další podrobnosti. Spekuluje se o tom, je založené na čtyřlitrovém V8 z modelu Senna. Jisté ale je, že má výkon neuvěřitelných 1035 koníZ nuly na 300 km/h se rozjede za pouhých 12,8 sekundy. Vaše stará Felicie za tu dobu zvládne tak akorát rozjezd na stovku.

McLaren Speedtail bude stát přibližně 48 milionů korun a vyrobí se ho jen 106 exemplářů — a všechny jsou už v tuto chvíli vyprodané. K zákazníkům se dostanou během roku 2020.

Galerie