Stylový pickup Volkswagen Tarok. Dostane se do Evropy?

Volkswagen představil koncept stylového pick-upu Tarok. Ne náhodou si k prezentaci vybral Sao Paulo, cílovým trhem bude především Brazílie. Dostane se i do Evropy?

Zatím je to koncept, ale sériová verze se od něj nemá výrazně lišit a brzy už se rozjede výroba. Volkswagen Tarok stojí na platformě MQB, takže je příbuzný s řadou Volkswagenů i dalších koncernových aut, například Tiguanem, ale i třetí Octavií, Kodiaqem i Karoqem. Technicky se tak jedná spíš o SUV s korbou, než o plnohodnotný pracovní pickup — na rozdíl od většího Amaroku.

Pickup Tarok má pětimístnou karosérii, na délku měří 4,9 metru a rozvor má bez centimetru 3 metry. V kabině se Volkswagen chlubí moderními přístroji včetně digitálního přístrojového štítu a nejnovější verze infotainmentu. Na výběr budou čtyři režimy pohonu – Comfort, Normal, Sport a Eco. K dispozici bude pohon všech kol 4Motion.

Koncept Volkwagenu Tarok má pod kapotou napříč uložený přeplňovaný čtyřválec 1.4 TSI o výkonu 150 koní (110 kW). Ten bude upraven pro spalování etanolu (E100) i na palivo E22, tedy benzít na příměsí 22 % etanolu, tedy v Brazílii poměrně rozšířené palivo. V budoucnu by se měl objevit ještě diesel 2.0 TDI s totožným výkonem 150 koní.

Zajímavě řešený je nákladový prostor, kde lze otevřít zadní část kabiny v místě zadních sedaček. Ložná plocha korby se tak může prodloužit ze 120 cm až na maximálních 277 cm. Maximální užitečné zatížení překročí tunu, konkrétně činí 1030 kg.

Volkswagen uvádí, že vedle Jižní Ameriky je možné nasazení i na dalších trzích. Že by ale Tarok dostal i do Evropy není v tuto chvíli příliš pravděpodobné.

Galerie