Praha přijde o jedno prvenství, začala se opravovat “nejhorší silnice” v republice

Technická správa komunikací začala s opravou ulice U Seřadiště v Praze 10, která je trojnásobným držitelem nelichotivého ocenění „Nejhorší díra republiky“ v anketě Výmoly.cz. Letos dostane v celé délce nový povrch, definitivní opravu pak dostane v roce 2020. Na akci upozornil server Zdopravy.cz.

Důvodem, proč se na opravu čekalo tak dlouho, byly nevyjasněné majetkové vztahy k pozemkům. Teprve loni se podařilo uzavřít dohodu o narovnání, takže mohla začít více než deset let odkládaná oprava.

“Součástí rekonstrukce bude i oprava vodovodního řadu, kanalizace, výměna poduličních sítí a uvažuje se i o opravě blízkého železničního mostu. Správce sítí ovšem svoji část opravy naplánoval až na rok 2020, proto jsme se rozhodli samotný povrch opravit provizorně v celém rozsahu sami už nyní,” konstatuje Petr Smolka, ředitel TSK.

Nový povrch bude mít životnost zhruba tři roky, tedy přibližně do doby zahájení celkové rekonstrukce ulice. Ačkoliv se jedná o jednu z vedlejších pražských ulic, pro mnohé řidiče je to významná spojnice využívaná při cestách mezi Michlí a Vršovicemi. Oprava 600 metrů dlouhé ulice vyjde na 8,8 milionu korun bez DPH a hotová by měla být do konce listopadu.

“Konečně se začaly hýbat ledy, a ačkoliv je to v tuto chvíli provizorní oprava před celkovou rekonstrukcí, je to pro mne až neuvěřitelný pokrok. Jsem zvědav, která ulice převezme štafetu nejhorší silnice u nás,” říká autor projektu Výmoly.cz Petr Čaník.

Plánované termíny etap:

  • 1.etapa (Moskevská – Na Louži) – 29. 10. – 11. 11. 2018
  • 2.etapa (Na Louži – Nad Vinným potokem) – 12. 11. – 30. 11. 2018
  • 2a.  etapa (Na Louži – Nad Vinným potokem + křižovatka U Seřadiště x Nad Vinným potokem) – 21. 11. – 27. 11. 2018

Galerie