Samurai se vrací. Nový Suzuki Jimny bude zase skutečným offroadem

Suzuki Jimny čtvrté generace přijde už v létě. Moc informací o něm zatím nemáme, ale můžeme se podívat na jeho novou podobu. A ta prozrazuje, že i přes pokušení plastových městských crossoverů jde správným směrem.

Suzuki tenhle model vyrábí od roku 1970, tedy dlouho předtím, než vznikla sorta malých, pseudoterénních aut, kterých dnes vidíme plná města. Od začátku to byl ryzí offroad a jeho druhá generace, proslulá pod jménem Suzuki Samurai, v lese projela a vyjela neuvěřitelné trasy.

Přesně taková má být i nová, čtvrtá generace modelu Jimny. Zachová si žebřinový rám, robustní nápravy i redukční převodovku. K tomu připočtěte přísně hranatou karoserii s minimálními převisy, tedy výbornými nájezdovými úhly. A máte tady malý levný praktický offroad, kterých na trhu moc není. Snad jen stálice Lada Niva.

Terénnímu zaměření bude odpovídat i praktický interiér s velkými ovladači a fyzickými tlačítky. Doba se ale nezapře, a tak i zde najdete velký digitální displej. Jinak tu ale je všechno co má: hodně praktické, plastové, na žádný velký komfort se tu nehraje. Tohle je zkrátka auto do kopců, ne do města.

Je dobře, že na trhu zůstane takové auto. Levnějších a menších alternativ k pravověrným offroadům, jako je Mercedes G nebo Jeep Wrangler, k dispozici moc není. Nový Suzuki Jimny se tak v záplavě oprastovaných crossoverů neztratí.

Galerie