Další luxusní elektrické SUV jde do prodeje. Audi e-tron pořídíte za 2,1 milionu

Značka Audi si k tuzemskému představení elektromobilu e-tron nevybrala žádný autosalon, ale výstavu elektromobility e-SALON v Letňanech. Luxusní SUV odhalilo cenu i termín, kdy se dostane k zákazníkům.

Audi si od svého prvního čistě elektrického modelu hodně slibuje. SUV Audi e-tron se velikostí řadí mezi Q5 a Q7, s větším modelem bude srovnatelné také cenou. Pohon všech kol obstarávají dva elektromotory s nejvyšším celkovým výkonem 300 kW neboli 408 koní, s nimiž Audi e-tron zrychlí z 0 na 100 km/h za 5,7 sekundy.

Design nevyčnívá žádnými výstřelky, zvenčí i uvnitř vypadá Audi e-tron jako normální SUV a interiér se drží současné podoby luxusních modelů Audi. Jediným futuristickým prvkem jsou kamery místo zpětných zrcátek, které si můžete objednat jako příplatkovou výbavu a překvapivě prý nejsou samoúčelné: snížením odporu vzduchu bez zrcátek se prý prodlouží dojezd o 30-40 kilometrů.

Kapacita baterie je vysokých 95 kWh. Přesná hodnota dojezdu bude známa až po homologaci, ale prý bezpečně překročí 400 kilometrů v cyklu WLTP. Nabíjení zvládne e-tron až výkonem 150 kW, takže na 80 % kapacity se dokáže dostat i za půl hodiny. Audi se navíc chlubí nejefektivnější rekuperací energie na trhu silou až 300 Nm a výkonu 220kW.

Cena startuje na částce 2.091.900 Kč včetně DPH, což je o nějakých 140 tisíc víc, než stojí šestiválcová Audi Q8. V základní ceně e-tronu je mimo jiné MMI navigace plus, vzduchový podvozek, čtyřletá záruka a osmiletá záruka na baterie.

Předprodej elektromobilu Audi e-tron odstartuje na konci letošního roku a první vozy budou u prodejců k dispozici pravděpodobně v únoru 2019.

Galerie