Elektrická Čezeta má konkurenci. Elektromotor už dostala i ikonická Vespa

Český elektroskútr s globálními ambicemi bude čelit silnému soupeři. Čezetě 506 bude konkurovat elektrická Vespa Elettrica.

Vespa Elettrica ještě letos

Klasická italská značka chce dokázat, že umí pracovat s moderními technologiemi. Během několika dnů se začne vyrábět elektrická Vespa Elettrica. Bude sjíždět z linky v závodě Pontedera v provincii Pisa, na stejném místě, kde vznikla v roce 1946 vůbec první Vespa.

V Česku se elektrická Vespa objeví ještě před letošními Vánocemi. Finální cena ještě není stanovena, měla by se ale udržet “výrazně pod hranicí 200 tisíc korun”. Tedy na úrovni vrcholových verzí aktuálně nabízené produktové řady Vespa.

Čezeta 506: dražší a unikátnější

Elektrická Čezeta 506 je oproti italské novince dražší, konfigurátor začíná na částce 261 tisíc Kč a výkonnějsí verze vyjde na 301 tisíc korun. Na rozdíl od velkosériové Vespy se ale vyrábí v omezené sérii ručně a v plánu je pouhých 300 strojů.

Ve své nejvyšší konfiguraci nabízí Čezeta 506 výkon 11 kW čili 15 koní a točivý moment 186Nm. To z ní dělá jeden z nejvýkonnějších skútrů na trhu, který můžete řídit i s řidičským oprávněním B. Dojezd vrcholové verze Čezety je přes 150 km v běžném provozu.

Galerie