Auta na náplavce 2018: Audi Q8, Peugeot 508 a Jeep Wrangler v české premiéře

Druhý ročník výstavy Auta na náplavce 2018 potvrdil, že výstava v centru Prahy nahrazuje tradiční české autosalony. Na obou březích Vltavy se ukázalo přes 100 automobilů od dvou desítek značek — jedenáct z nich dokonce v české premiéře.

Poslední prázdninový víkend se na obou březích Vltavy otevřela výstava Auta na náplavce, kterou už podruhé uspořádal časopis Svět motorů a mohutně ji zpromoval mediální dům Czech News Center. Dvacet čtyři značek, zhruba 120 automobilů a jedenáct českých výstavních premiér stálo na náplavkách u Rašínova a Hořejšího nábřeží.

Mezi hlavní lákadla patřila Audi Q8, nový Peugeot 508, DS 7 Crossback a nový Jeep Wrangler. V premiéře se ukázaly české veřejnosti také Renault Twizy, Mitsubishi Space Star nebo faceliftovaný Jeep Renegade. Mnoho z aut bylo otevřených a k dispozici k důkladnému osahání. Řada návštěvníků přišla na výstavu s dětmi a neodradilo je ani deštivé víkendové počasí.

„Vzhledem k tomu, že od soboty budou v Evropě platit zpřísněná emisní pravidla, jež zásadním způsobem ovlivní nabídku vozů na trhu, je naše výstava ideálním místem pro všechny, kteří se chtějí rychle zorientovat,“ řekl ještě před akcí Zbyšek Pechr, šéfredaktor časopisu Svět motorů.

Kromě aut proběhly besedy s redaktory Světa motorů, autogramiády sportovců a koncerty No NameLake Malawi, Eddie StoilowVladimira 518 a závěrečný koncert Tomáše Kluse.

Galerie