HoppyGo definitivně pohltil SmileCar. Největší český carsharing půjčuje tisíc aut

Archiv

Jan Charouz, nový šéf carsharingu HoppyGo

Dva hlavní české P2P carsharingy se sloučily. Na jednodné platformě pod názvem HoppyGo se tak objevuje přes 1000 vozů, z nichž si mohou vybírat desítky tisíc řidičů.

„Budujeme zde prakticky zcela nový trh a alternativu k vlastnění auta. Rádi bychom vytvořili úžasný příklad toho, jak se může carsharing stát běžnou součástí dopravního systému a každodenního života lidí,“ říká Jan Charouz, nový šéf HoppyGo, dříve zakladatel a ředitel SmileCaru.

Sloučení obou platforem přináší sjednocení služeb a nabízeného vozového parku. HoppyGo zůstává nadále bez vstupních poplatků a nabízí samostatné a speciálně navržené povinné ručení včetně havarijního pojištění s denní tarifikací, okamžité zaslání platby za zapůjčení vozu na účet majitele a asistenční služby včetně odtahu s dostupností 24/7. Služba funguje pod záštitou Škoda Auto DigiLab a Leo Express.

Nová aplikace má také několik novinek: automatické dopočítání rozdílu stavu paliva po dojetí a přímé vyúčtování, možnost rezervací na webu, okamžitá rezervace bez nutnosti potvrzení majitelů vozů, možnost určení vlastní ceny za extra kilometry, nastavení vlastní délky rezervace a další možnosti filtrování. Majitelé aut, kteří vozy v rámci carsharingu pronajímají, pak mohou těžit ze dvojnásobné carsharingové komunity v podobě desítek tisíc uživatelů.

Další funkce plánuje firma do budoucna. „Chceme spustit takové funkce jako odemykání vozů pomocí mobilní aplikace, k čemuž nám může posloužit koncernová platforma Volkswagen. Přímo se také nabízí, aby aplikace HoppyGo byla integrovaná do infotainmentu vozů Škoda. Toho bychom chtěli dosáhnout v dohledné budoucnosti,“ dodává Petr Dörner, provozní ředitel HoppyGo.

Služba je od 11. července dostupná jako mobilní aplikace HoppyGo. K dispozici je pro iOS i Android a nově funguje i na webovém rozhraní.

Galerie