Prémiová divize Citroënu představila první elektromobil: DS 3 Crossback

Prémiová divize Citroënu posílá do světa malé SUV jménem DS 3 Crossback. V nabídce bude nejnovější technicka a kromě spalovacích motorů bude dostupný i jako elektromobil.

Nové DS 3 Crossback je vedle velkého modelu 7 Crossback už druhým SUV v nabídce prémiové odnože Citroënu. Konkurovat bude takovým vozům, jako je Volvo XC40, Audi Q2 nebo Mercedes GLA.

Designem vychází ze zmíněného většího sourozence, včetně bohatého chromování čelní masky a motivů krystalu uvnitř vozu. Kromě extravagantních tvarů ale interiér příliš nevybočuje z klasického uspořádání, uprostřed palubní desky najdete velký dotykový displej infotainmentu a místo budíků je digitální přístrojový štít.

V nabídce bude řada moderních technologických prvků výbavy, nezvyklých na relativně malé auto: třeba udržování jízdy v pruhu, nouzové brzdění nebo parkovací asistent. Jízdní informace promítne na sklo head-up displej.

Mezi motory bude známý naftový čtyřválec 1.5 BlueHDi s výkonem 73 kW (100 koní) a benzinový tříválec s turbem 1.2 PureTech ve verzích 73 kW (100 koní), 96 kW (130 koní) a 114 kW (155 koní).

Vedle spalovacích motorů bude DS 3 Crossback k dispozici také jako plnohodnotný elektromobil. Verze označená E-Tense nabídne výkon 100 kW (136 koní) s pohonem předních kol. Baterie s kapacitou 50 kWh mají zvládnout dojezd až 300 km (dle WLTP) a se 100kW rychlonabíječkou se dobijí na 80 % během půl hodiny.

Cenu zatím neznáme, ale jistě se ji brzy dozvíme. Naživo se DS 3 Crossback poprvé představí v říjnu na autosalonu v Paříži.

Galerie