Nový DS 3 představen, dostal facelift a silnější elektromotor

Francouzská značka DS oficiálně v Česku představila svůj nejnovější model, DS 3. Ten není novou generací, jak by se mohlo podle názvu modelu zdát, ale faceliftem už existujícího modelu DS 3 Crossback. Ten příšel o přívlastek „crossback“ a dostal mírně upravený design, vylepšenou výbavu a nové motory.

Modelová řada bez “crossbacku” v názvech je teď přehlednější. Základem je kompaktní DS 3, nad ním stojí hatchback nižší střední třídy DS 4, mimochodem velmi pohledný, v nabídce je dále SUV DS 7 a na vrcholu pak stojí prémiový sedan DS 9.

Úpravy DS 3 jsou spíše kosmetické povahy, včetně možnosti výběru z šesti různých designů disků kol a dvou barev – červené perleťové lakované barvy Diva a šedé lakované barvy Lacquered. Novinkou je také volitelná šedá střecha Carat a full-LED světlomety jako standardní výbava, s možností objednání chytré Matrix LED. V interiéru najdeme nový zábavní systém DS IRIS a novou nejvyšší výbavu Opera.

Nový DS 3 má na výběr tři motory: elektromotor, benzin i diesel. Elektrická verze DS 3 e-tense je silnější, má nově 156 koňských sil, oproti původním 126. Má také větší baterii, dojezd vozu se také prodloužil až na 402 km díky větší kapacitě 54 kWh (využitelných 51 kWh), která má 17 modulů a 102 článků. Součástí soustavy je i tepelné čerpadlo a vodní chlazení. Nabíjení z nuly na 80 % zabere na 100 kW výkonné nabíječce DC asi 25 minut.

Dále jsou k kdispozici verze s benzinovým motorem 1.2 PureTech 130k a vznětovým motorem 1.5 BlueHDI 130k.

Cena se pohybuje od 770 tisíc Kč za základní benzinovou verzi (s výbavou Bastille), diesel stojí od 820 tisíc Kč (rovněž Bastille) a elektrická verze startuje na 1 280 000 Kč (s výbavou Performance Line+).

Galerie