Povinná výbava, lékárnička… Jaké změny přinesl řidičům rok 2018?

Říjen byl převratný nejen s ohledem na teplotní rozdíly, ale také změny pro řidiče. Změnila se povinná výbava, ale i pravidla lékárniček a kontrol STK. Jaké konkrétní změny by vám rozhodně neměly uniknout?

Konec žárovkám i rezervě

Od 1. října se díky schválené novele změnila povinná výbava vozidel. Nově tak ve svém autě nemusíte vozit náhradní pojistky ani žárovky. Dále pak příruční zvedák, klíč, matice ani rezervu. To ovšem pouze za předpokladu, že máte sjednanou asistenční službu, která vám případnou výměnu pneumatiky zajistí. Základní asistenční služba bývá mnohdy součástí povinného ručení nebo havarijního pojištění, ale pro všechny případy není na škodu sjednat si ji zvlášť. Více o asistenční službě jednotlivých pojišťoven vám prozradí portál ePojisteni.cz nebo Srovnejto.cz.

Prošlá lékárnička? Žádný problém!

Nad další změnou spousta řidičů zajásá. Od října si totiž nemusíte hlídat datum expirace své autolékárničky. Doposud jste lékárničku museli po její expiraci vyměnit za novou, jinak vám hrozila pokuta až 2 000 korun, od října je prošlá lékárnička naprosto v pořádku. 

Mění se i obsah lékárničky

Několika změnami prošel i obsah lékárničky. Počínaje říjnem už z lékárničky můžete vyndat trojcípý šátek, plastovou roušku a náplasti s polštářkem

Motorkáři se vyhnou měření emisí

Jestliže kromě vozidla máte i motocykl, potěšíme vás dvojnásob. Od října totiž motocyklům odpadá povinnosti měření emisí, přičemž pravidelná kontrola STK se prodlužuje na 4leté intervaly. Pokud jste si po říjnu 2018 novou motorku teprve pořídili, technickou kontrolu absolvujete až po 6 letech.

Rádi cestujete autem do zahraničí, ale dochází vám inspirace, jakou zemi navštívit příště? Mrkněte, kam na dovolenou jezdí Češi nejčastěji.