Putin má novou limuzínu. Od vznikající ruské značky Aurus

Vladimir Putin se dnes počtvrté stal prezidentem Ruské federace. Nás ale hlavně zaujalo čím na inauguraci do Kremlu přijel. Dostal novou limuzínu, jejíž civilní verze se začne prodávat už letos.

Při inauguraci před šesti lety vezl Putina do Kremlu speciální Mercedes S. Dnes už jel v ruském autě. Poprvé na veřejnosti ukázal novou limuzínu, první z aut nové luxusní ruské značky Aurus.

Putinovo auto je samozřejmě unikátem, podobně jako americký prezident má Cadillac OneZvenku se podobá limuzínám Rolls-Royce a některými prvky připomíná poslední Lancii Thema.

Vůz je dlouhý 6,62 metru a na šířku má dva metry. Podle ruského tisku má pod kapotou přeplňovaný osmiválec s výkonem skoro 600 koní a testuje se ještě silnější varianta 800 k.

Brzy ale dostane i své civilní sourozence. V rámci projektu Kortež (průvod, kolona) totiž má vzniknout celá modelová řada luxusních aut, která se bude prodávat zákazníkům pod značkou Aurus. Vedle dlouhé limuzíny vznikne ještě sedan a SUV, všechny vozy na stejném podvozku.

Tato auta chtějí konkurovat značkám jako Rolls-Royce a Bentley, přitom mají být levnější: základní verze bude prý stát přes 10 milionů rublů (asi 3,4 milionu Kč). Celkový vývoj projektu byl přitom enormní, údajně stál až 12 miliard rublů (čtyři miliardy Kč).