Nástupce Rapidu dostane úplně nové jméno: Škoda Scala

Ani Felicia, ani Popular. Nástupce Rapidu dostane úplně nové jméno Scala.

Nový hatchback nižší střední třídy, který nahradí Rapid a vyplní mezeru mezi Fabií a Octavií, se bude jmenovat Škoda Scala. Latinské slovo „scala“ se dá přeložit jako „schody“ nebo „žebřík“, a pro českou automobilku má znamenat velký krok vpřed.

“Jedná se o zcela nově vyvinutý vůz, který v této třídě stanoví nové standardy v oblasti technologií, bezpečnosti a designu. Jsme přesvědčeni o tom, že Scala má nejlepší šance k tomu, aby pro značku Škoda nově definovala segment A,” říká Bernhard Maier, šéf automobilky.

Pětidvéřový hatchback využije koncernovou platformu A0 MQB, kterou používají menší modely, třeba Volkswagen Polo. Škoda Auto slibuje nabídku moderních bezpečnostních prvků, které jsou zatím dostupné jen pro větší auta — zatím bez bližší specifikace, o co přesně půjde.

Definitivní podobu zatím automobilka neodhalila. Vzhled ale naznačuje studie Vision RS z nedávného autosalonu v Paříži. Do designu promluvil nový šéfdesignér Oliver Stefani, jako první evropský sériový model bude mít Scala místo loga značky uprostřed pátých dveřích nápis Škoda.

Nová Škoda Scala se představí světu ještě před koncem letošního roku.

Galerie