Jak ušetřit až 14 519 Kč na provozu vašeho auta

Připadá vám, že jízda v pohodlí vašeho auta je vykoupena až příliš vysokými náklady na jeho provoz? Nepřeplácejte zbytečně peníze navíc a inspirujte se, jak ušetřit až 14 519 Kč.

Provozní náklady vašeho automobilu se můžou podstatně snížit, když objevíte, jak a kde se dá ušetřit.

Povinné ručení a havarijní pojištění za babku

Mrzí vás vysoké částky, které z vaší peněženky každoročně putují na účely autopojištění? Málokterý řidič si uvědomuje, že kvalitní pojistku může sjednat i za polovinu ceny. Stačí si udělat přehled o pojistných produktech na trhu. Cenové rozdíly mezi jednotlivými nabídkami na trhu jsou tak výrazné, že přechodem od dražší k levnější pojišťovně může řidič ušetřit až 11 029 Kč.

Ilustrujme si to na příkladu čtyřicetiletého majitele Škody Octavia 1,9 TDI. Údaje o cenách jsme našli na portálu Porovnej24.cz, který porovnává ceny povinného ručení a havarijního pojištění. V přehledné tabulce vidíme, jak se náklady řidiče na autopojištění budou lišit, jestliže sáhne po nejdražší a nejlevnější nabídce.

Zjistěte si, kolik můžete ušetřit s vaším vozem – povinné ručení Porovnej24.cz (zabere to cca 2 minuty)

Nalezení levnějšího benzínu

Stejně jako existují online porovnávače autopojištění, narazíte na internetu na porovnání cen pohonných hmot. Zjištění, kde ve vašem okolí mají nejlevnější benzín, se vyplatí hlavně řidičům, kteří nejlevnější čerpací stanici mají při cestě, tudíž nevyplýtvají zbytečně moc času při honbě za výhodnější cenou.

Kolik můžete v současné době ušetřit? Na internetovém porovnání cen pohonných hmot jsme zjistili, že rozdíl mezi nejdražším a nejlevnějším benzínem Natural 95 je nyní 2,4 Kč. Pokud má řidič roční nájezd 20 000 km, tím, že sáhne po nejlevnější nabídce, může ročně ušetřit 2892 Kč.

Odlehčete se

Spotřeba benzínu závisí rovněž na tom, kolik vaše auto váží. Proto z auta odstraňte veškerý přebytečný náklad. Obecně se uvádí, že každých 10 kilogramů váhy navyšuje spotřebu benzínu o 0,1 l na 100 kilometrů. Kolik ušetříte, pokud vyklizením kufru a odstraněním střešního boxu snížíte zátěž auta například o 20 kg? Při nájezdu 20 000 kilometrů a ceně benzínu 29,9 Kč/litr bude ušetřená částka ve výši 598 Kč.

Tip: Srovnat ceny za povinné ručení si můžete také na Netfinance.cz