Škoda do roku 2027 představí 6 nových elektromobilů, zde je jejich přehled

Automobilka Škoda Auto připravuje modelovou ofenzívu, která se bude týkat elektrických i spalovacích modelů. V příštích 4 letech představí několik úplně nových elektrických vozidel a několik faceliftů.

Tyto vozy budou mít nový designový jazyk „modern solid“, který kombinuje klasický a moderní styl. Nejlevnější model Škoda Epiq přijde v roce 2025, a má se dotknout hranice 600 tisíc korun a tím zpřístupnit elektromobilitu širšímu okruhu zákazníků. Další modely budou dražší a prolomí i milionovou hranici.

Zde je přehled těchto nových vozů i s jejich termíny uvedení na trh:

  • Škoda Elroq, 2024, kompaktní SUV, délka 4,5m, auto odpovídající kategorii Karoq, cena kolem 800 tis. Kč
  • Škoda Epiq, 2025, malé SUV, délka 4,1m, odpovídající kategorii Fabia, cena cca 600 tis. Kč
  • Škoda Enyaq, Enyaq Coupé – facelift, 2025, délka 4,6m, jedná se o omlazení stávajících automobilů v duchu nového designového jazyka, cena od 940 tis. Kč
  • Škoda Combi, 2026, kombi, délka 4,7m, auto odpovídající kategorii Octavia Combi, cena kolem 800 tis. Kč
  • Škoda Space, 2027, rodinné SUV nebo MPV, délka 4,9m, vychází ze studie Škoda Vision 7S, bude tedy až sedmimístné, cena od 1,1 mil. Kč

Dále uvede Škoda v říjnu 2023 novou generaci Škoda Kodiaq a novou generaci Škoda Superb. Obě tato auta dostanou spalovací motory a budou k dispozici s mild-hybridními motory i s plugin hybridními motory 1.5 TSI a větší baterií, než má dnes končící třetí Superb iV, a s níž tedy ujedou několik desítek kilometrů čistě na elektřinu.

Ještě letos se také představí faceliftované Škoda Kamiq a Škoda Scala, to se odehraje pravděpodobně zhruba v polovině roku 2023.

Galerie