Harley-Davidson v Praze slaví 115 let, přijede šedesát tisíc motorek

Americká legendární značka slaví v Praze výročí 115 let. Organizátoři očekávají 100 tisíc návštěvníků a 60 tisíc motorek.

Praha se na několik dní stává hlavním městem motorkářského světa. Na Výstavišti v Holešovicích se představuje 250 motocyků Harley-Davidson z nichž nejstarší je model H-D F 1000 z roku 1914.

Součástí oslav budou i spanilé jízdy Prahou a vyjížďky po Středočeském kraji. V Praze kvůli tomu bude následující dny několik uzavírek.

Na oslavy se sem sjíždí fandové klasických americký motorek z Evropy i jiných koutů světa. „Věříme, že zcela určitě překročíme stotisícovou hranici v návštěvnosti,“ říká Jaroslav Vavřina, hlavní organizátor. Praha by tak trumfla 110. oslavy před pěti lety v Římě. Pražských oslav se účastní Karen a Bill Davidsonovi, pravnoučata jednoho ze zakladatelů značky.

„Nejstaršímu registrovanému účastníkovi je 83 let a do Prahy vyrazil z Říma na svém motocyklu H-D Road King z roku 2011. Nejdelší vzdálenost musel překonat návštěvník, který přiletěl až z Fidži,“ dodává Vavřina.