Nissan Patrol: staronová konkurence pro Land Cruiser je tu

Na svět přichází zbrusu nová generace velkého SUV Nissan Patrol. A vyrostla opravdu do maximalistických rozměrů. Když jsme viděli první fotografie exteriéru i luxusního interiéru, bylo nám hned jasné, že Japonci tak trochu opisovali od svého konkurenta Toyoty Land Cruiser. Z pracovního vozu jednotek UN se totiž stal luxusní koráb.


Vydáno: 15.2.2010

Však si prohlédněte přiloženou fotogalerii. Nový Nissan Patrol má robustní tvary, ale spíše než do pracovního prostředí se hodí jako ozdoba před šejkovu vilu. Ostatně také proto byla nová generace tohoto plnoformátového SUV představena v Abú Dhabí. Pro japonskou automobilku to bude spolu s USA asi nejdůležitější trh.

Pod kapotou obřího korábu najdeme vidlicový osmiválec o objemu 5,6 litru, který je schopen produkovat výkon 400 koní. Bude ho obsluhovat 7stupńová automatická převodovka. Ve voze bude také debutovat nový elektronicky řízený pohon všech kol se čtyřmi režimy jízdy – silnice, písek, kamení a sníh. Podvozek se postará o značný komfort, hydraulický systém proti náklonům zase o lepší průjezdy zatáček. Samozřejmostí je asistent pro rozjezd do kopce i pro kontrolovaný sjezd.

Stejně jako Toyota vybavila svůj Land Cruiser V8 luxusní výbavou spíše podobnou její prémiové značce Lexus, v Nissanu Patrol se zase budete cítit jako v Infiniti. O luxus se postará spousta vybraného dřeva a kůže. Užijete si multimediálních systémů nebo nové klimatizace zvané „curtain vent“, které bude posílat chladivý vzduch z prostoru nad okny a zaručí tak příjemné prostředí.

Zatím není jasné, kdy se Nissan Patrol objeví na trhu. Americká verze by se ale měla představit na nadcházejícím autosalonu v New Yorku.

Text: Redakce
Foto: Nissan

Galerie