Kam ten svět spěje? Infiniti bude pohánět nafťák od Renaultu

Zdá se to skoro neuvěřitelné, ale je to tak. Po dvaceti letech existence luxusní značky Infiniti se pod kapotami jejich modelů začnou objevovat naftové motory. A budou to agregáty z dílny francouzského Renaultu. Asi bychom nevěřili, kdyby nám tohle někdo před rokem tvrdil při slavnostním vstupu na evropský trh.


Vydáno: 23.2.2010 

Infiniti je na evropském trhu zhruba rok a jeho vedení se zdá, že cesta za ještě větším úspěchem vede přes naftové motory. Přece jen, taková spotřeba obřího Infiniti FX50 dokáže znepokojit i velice bohatého řidiče. Značka si na pomoc přivolala francouzský Renault.

Ten dodal pohonnou jednotku s označením V9X. Jde o šestiválcový turbodiesel o objemu 3,0 litru, který dosahuje výkonu 175 kW (238 koní) a maxima točivého momentu 550 Nm. To jsou slušné parametry na Francouze. Motor se prvně dostane pod kapotu Infiniti EX30d (zrychlení na stovku za 7,9 sekundy) a Infiniti FX30d (stovka za 8,3 sekundy).

Ani tam se ale naftové choutky luxusní odnože japonského Nissanu nezastaví. S příchodem nového modelu řady M se dočká evropský zákazník také dieselového provedení. Crossovery půjdou do prodeje letos v létě, model M bude následovat o něco později.

Text: Redakce
Foto: Infinti

Galerie