BMW ActiveHybrid 7: další ekolog na scéně

Včera jsme vám představovali nejsilnější hybrid v podání BMW X6 a dnes tu máme dalšího ekologa značky. Tentokrát by ovšem bylo lepší dát slovo ekolog do uvozovek. V případě sedmičkové řady je přítomen jen jeden elektromotor, který navíc plní funkci pouze pomocnou.


Vydáno: 14.8.2009

Nejedná se tedy o hybridní automobil typu Lexusu LS, zástupci této značky mohou být do jisté míry v klidu. Nové hybridní BMW 7 totiž s využitím pouze elektromotoru neujede ani kilometr. Kompaktní pomocník vážící pouze 23 kg nabídne 15 kW a 210 Nm. Jeho činnost spočívá v překonávání provozních režimů, kdy spalovací motor není zrovna nejúčinnější a k vytváření elektrické energie. Coby generátor nabízí výkon 20 kW.

Dohromady tedy BMW 7 ActiveHybrid disponuje silou 465 koní a točivým momentem 700 Nm. Hlavním zdrojem těchto parametrů je především vidlicový osmiválec. Ten své maximum 445 koní nabídne mezi 5500 a 6000 ot./min, 650 Nm je k dispozici od 2000 – 4500 ot./min. To hlavní je ale spotřeba. Oproti klasické benzinové verzi 750i by měl být hybrid úspornější o dva litry na 100 km. Výrobce udává číslo 9,4 l/100 km v kombinovaném provozu.

Velikosti elektromotoru odpovídají také rozměry akumulátoru. Lithiová baterie váží pouze 27 kg a nijak zvlášť neomezuje prostor pro zavazadla. Kromě jiného ji lze využít jako zdroj energie pro klimatizaci, která tak může být spuštěna na dálku, a to bez nutnosti startovat spalovací motor.

Stejně jako v případě BMW X6 dostane řada sedm světle modrý lak Bluewater, jiná litá kola a nějaký ten hybridní nápis. V nabídce bude také varianta s prodlouženým rozvorem náprav.

 

Text: Redakce
Foto: BMW

Galerie