Volkswagen Touran: s faceliftem přichází motor 1.2 TSI

Rodinný model Touran se na trhu pohybuje už pěkně dlouho. Za dobu sedmi let se prodalo více než jeden milion kusů a další nárůst tohoto čísla má podpořit omlazená verze, která je k vidění na autosalonu v Lipsku. Kromě kosmetických úprav přibyl v nabídce nový motor. Jedná se o nám dobře známou jedna-dvojku TSI.


Vydáno: 12.4.2010

Nikoho asi nepřekvapí fakt, že vnější tvary jdou ve stopách úspěšných modelů Golf a Scirocco. Kromě přední části, kde se kromě jiného objevil také nový spoiler upravující aerodynamiku, byly pozměněny také koncové svítilny. Ani interiér se nedočkal nijak zásadních změn, to nejdůležitější se zkrátka odehrálo pod kapotou.

Hlavní novinkou v nabídce motorů pro model Touran 2011 je přeplňovaná jedna-dvojka o výkonu 105 koní. Chybět nebude ani provedení BlueMotion vybavené samočinným vypínáním pohonné jednotky při zastavení vozidla. Spotřeba dosahuje v tomto případě na hodnotu 5,9 l/100 km, tedy o půl litrů nižší než běžná verze.

Pokud toužíte po větší síle, pak můžete sáhnout po motoru 1.4 TSI, který může spalovat také zemní plyn, nebo po nějakém tom turbodieselu, případně lze přikoupit také dvouspojkovou šestistupňovou převodovku DSG. Když už jsme se dostali k těm příplatkovým prvkům, pak ještě doplňme, že v rámci dalšího příslušenství lze nakupovat sedadla s větším bočním vedením a Alcantarou, adaptivní podvozek, bi-xenonová světla nebo vyspělého parkovacího asistenta.

První, samozřejmě němečtí, zákazníci budou mít modernizovanou verzi Volkswagenu Touran k dispozici od srpna letošního roku. Další země se dočkají o něco později.

 

Text: Redakce
Foto: Volkswagen

Galerie