Volkswagen Touareg: druhá generace přinese první hybrid

Začíná být čím dál tím více jasné, že letošní ženevský autosalon nebude vůbec nezajímavý. Každým dnem se objevují další nové modely, které si zde odbudou své představení. Volkswagen si připravil kromě jiného světovou premiéru druhé generace svého SUV Touareg. A není to jen tak, protože se zde představí také jako první hybridní vůz této značky.


Vydáno: 11.2.2010

VW Touareg totiž přijde na trh s trojicí pohonných jednotek. Základ obstará motor 3.0 TDI, komu by to bylo málo, ten může připlatit za osmiválec 4.2 TDI. Tím hlavním je ovšem chystaná hybridní verze. Spalovací část systému obstará agregát V6 3.0 TSI o výkonu 330 koní. Pomáhat mu bude elektromotor disponující maximálním výkonem 46 koní. Celý systém je schopen vyprodukovat až 580 Nm.

Elektromotor má dost síly na to, aby sám pohyboval s automobilem do rychlosti 50 km/h. Sprint z nuly na 100 km/h zvládne hybridní Touareg za 6,5 s a v kombinovaném provozu si dle údajů výrobce vystačí pouze s 8,2 l / 100 km.

Všechny motorizace spolupracují s osmistupňovým automatem a stejně tak jsou všechny verze vybaveny systémem 4MOTION. V rámci dalších výbav bude možné získat prostřednictvím paketu Terrain Tech vůz v terénu ještě schopnější (redukční převod, uzávěrky diferenciálů apod.).

Nový VW Touareg je kromě jiného také o 208 kg lehčí, karoserie je ovšem oproti té předchozí o pět procent tužší. Interiér má být prostornější, pohodlnější, komfortnější a tak podobně. Přesná čísla o velikostech jsme ovšem v tiskové zprávě nenalezli. Spokojit se tak musíme s jediným číselným údajem, a sice že Touareg dokáže převézt až 1642 litrů zavazadel.

Ve výbavě nebude chybět systém vypínání motoru Start-Stop, adaptivní tempomat, asistent pro hlídání jízdních pruhů, až devět airbagů, připlácet pak můžete například za 19“ disky, dřevěný interiér, kůži Nappa a tak dále.

Nová generace má samozřejmě překonat tu odstupující. Té se prodalo zhruba 500 000 kusů. První zájemci o druhé vydání modelu Touareg si budou muset počkat do dubna.

Text: Redakce
Foto: Volkswagen

Galerie