Víme co chystá Saab. Modely do roku 2017 jsou prozrazenyBudoucnost švédské automobilky Saab byla dlouho nejistá a určitě zůstává nejistou i po převzetí výrobcem supersportů Koenigsegg. Švédský magazín Auto Motor & Sport ale přinesl první přehled toho, co by mohlo z fabriky Saabu vyjet v během následujících let. Pokud je to pravda, máme se rozhodně na co těšit.


Vydáno: 4.8.2009

Magazín Auto Motor & Sport vydal zajímavý přehled budoucích modelů Saabu. Zdá se, že Koenigsegg bude do vývoje nových modelů a zřejmě také do PR a marketingu firmy investovat hodně energie a peněz. Ono postavit na nohy umírající automobilku asi nebude vůbec lehké, že?

 

Podle toho, co víme, se v nejbližší době dočkáme nového modelu Saab 9-5, který se už představil na prvních fotografiích. Spolu s ním by se mělo ve Frankfurtu objevit i CUV Saab 9-4x. Rok 2011 bude hlavně ve znamení vylepšování řady 9-5 a to o model kombi a také ekologický systém Start and Stop.

 

V roce 2012 přijede nová generace menšího modelu Saab 9-3. Podle informací magazínu by měla automobilka navíc rozšířit své portfolio o nový malý model 9-1. Ten by se měl vyrábět na základě vozů Mini.

 

Dále už jde spíše o dohady smíchané s nepodloženými informacemi. V roce 2013 se tak můžeme dočkat crossoveru 9-5 SportCombi a také zbrusu nového kabrioletu 9-3, který zatím jako koncept vypadá opravdu úžasně. Předpověď končí až rokem 2017, kdy by se měla ukázat další generace modelu 9-5 a možná i malé kupé, které by se mělo postavit do cesty Audi TT.

 

Kdyby všechno vyšlo tak jak je plánováno, určitě by to pro Saab znamenalo jedno: přežije. A to je jedině dobře. Uvidíme za pár let, jestli se naše předpověď naplnila.

 
Text: Redakce
Foto: Saab, Auto Motor & Sport

Galerie