Subaru Impreza XV: nový allroad je v prodeji

Subaru jde s dobou, a po vzoru řady dalších automobilek přichází s crossoverem (zvykli jsme si říkat allroad), odvozeným od „sériového“ hatchbacku. Základem pro něj se stal model Impreza, jejíž nová varianta, pojmenovaná prostě Impreza XV, už je zákazníkům k dispozici na showroomech značky Subaru.


Vydáno: 4.9.2010

Subaru Impreza XV se představil na jaře v Ženevě a má být reakcí japonské automobilky na rostoucí trend módy „crossoverů“. Impreza XV vychází z klasické Imprezy hatchback, a i když používá tužší nastavení podvozku, slibuje zachování jízdního pohodlí. Cílem je nabídnout sportovní jízdní charakter, očekávatelný od osobního vozu.

Předností Imprezy XV je originální a jedinečný stálý pohon všech kol Symmetrical AWD do každého počasí v kombinaci s atraktivním zevnějškem.

„Naše outdoorová Impreza je skutečnou čtyřkolkou, ne že si na ni jen hraje. Subaru je v roli experta na poli crossoverových modelů, Subaru AWD technologie je perfektně adaptabilní. O to víc věřím v její úspěch, i když očekávání nejsou v rámci modelové řady nijak závratná. Určitě však nové XV přinese modelové řadě Impreza další zájem a hodnotu,“ říká Petr Neuman, ředitel českého Subaru.

Nový crossover od Subaru se tedy oficiálně od září 2010 začíná prodávat ve dvou motorizacích, v obou případech tradiční koncepce motoru typu Boxer s protiběžnými písty. Cena benzínové specifikace 2.0R XV začíná na 580 000 Kč, Boxer diesel je za 680 000 Kč vč. DPH.

Text: Redakce
Foto: Subaru

Galerie