Status Design Porsche Cayenne: Rusko útočí na Zuffenhausen

O Rusech se obecně říká, že nemají vůbec žádný vkus. A když jsou bohatí, je to na nich nejvíce vidět. Na nepřiměřené nároky svých krajanů zřejmě sází úpravce Status Design. Na Porsche Cayenne totiž narouboval takovou plastiku, že vám to vyrazí dech i sklíčka vašich brýlí.


Vydáno: 18.6.2009

Ruská firma Status Design se v žádném případě nezajímala o to, co bude pod kapotou Cayenne. Nechala proto standardní motorizaci. Proč ne? Vždyť i u sériového SUV ze Zuffenhausenu jde především o nabubřelost a rozměrnost. Úpravce by ale chtěl ještě víc, tak proč nedodat troch plastu a karbonu.

Hrůzou, kterou vzbuzuje obrovský čumák Status Design Porsche Cayenne, předčí i některé otřesné výrobky z dílny arabského tunera Asma. Frňák ve tvaru Ferrari Enza je doplněný o velký nasávací otvor a LED denní svítilny okopírované od nového Mercedesu-Benz třídy E. Samozřejmostí jsou mohutná kola. A všimněte si také netradičního spoileru na zádi.

Status Design Porsche Cayenne zatím nejezdí, to co vidíte ve fotogalerii jsou zatím první firemní vyrenderované obrázky. Pokud ale společnost splní své hrozby, určitě nás to nechá chladnými. Raději si užijeme ve standardním Porsche Cayenne GTS, které má těch rádoby sportovních doplňků ažaž.

Text: Redakce
Foto: Status Design

Galerie