Škoda svolává do servisů auta s převodovkou DSG

Domácí automobilka Škoda Auto svolává do servisů majitele modelů sedmi tisíc modelů Octavia a Superb vybavených svouspojkových šestistupňovým automatem DSG. Na něm se objevil problém, který vyžaduje návštěvu servisu a přehrání softwaru. V Česku se problém se týká 580 aut.


Vydáno: 16.11.2009

Bývá zvykem, že automobilka, v okamžiku, kdy objeví nějaký systémový problém u svých aut, vyhlásí „svolávací akci“, při níž bezplatně u postižených vozů závadu odstraní. Není to sice příjemné, neboť majitelé musí vážit cestu do servisu, ale je to lepší, než řešit případný závažný problém později.

Tentokrát se tato svolávací akce týká asi 57.000 aut koncernu Volkswagen (do nějž domácí Škoda patří), vybavených automatickou dvouspojkovou šestistupňovou převodovkou DSG a které byly vyrobeny v období mezi zářím 2008 a srpnem 2009.

Problém se týká vadného čidla teploty spojky. Jeho odstranění je otázkou chvíle, jde jen o aktualizaci softwaru, a servis provede práci zdarma.

V případě české Škodovky se problém týká více než 7.000 vozidel, modelů Škoda Octavia a Škoda Superb. V České republice jde o 580 aut. Pokud tedy máte některý z těchto vozů se zmíněným automatem DSG, čeká vás návštěva servisu.

Škoda Auto všechny zákazníky, kterých se tato akce týká, informuje.

Text: Redakce
Foto: ZaVolantem.cz

Galerie