Škoda Snowman: sedmimístné velké SUV v roce 2016

AKTUALIZOVÁNO: O tom, že Škoda Auto přiveze na trh velké SUV, se spekuluje dlouhou dobu, Škoda to dokonce v jednu chvíli dementovala. Dnes je ale už jasné, že SUV přijde. Prý se nebude jmenovat Škoda Snowman, jak se nějakou dobu spekulovalo, takže mu můžeme zatím říkat „A Plus SUV“. A stát má od 600 tisíc korun.

Velké SUV už Škoda připravuje a na základě existujících prototypů, které zatím nikdo nevyfotil, byla vytvořena vizualizace, kterou publikoval server Auto-Moto.com. Nový render by měl být věrnější finální podobě, než ty původní od Auto Expressu (najdete je níže ve fotogalerii).

Původní text: Domácí automobilka obnovila v letech 2013-2014 svůj vozový park. Po třetí generaci Octavie a Fabie přijde na začátku roku 2015 s novým Superbem.

Ale tím její expanze nekončí, už na další rok plánuje novou modelovou řadu, největší a nejdražší v nabídce: velké SUV. Zatím není jasné, jak se bude jmenovat, ale prý to nebude Škoda Snowman.

Velké SUV Škoda: 7 míst a cena 600 tisíc

Důležité je, že je potvrzený příchod novinky v roce 2016. Mělo by jít o verzi s pohonem předních, tak i všech kol, a v terénu by mělo být velké SUV schopné, protože dostane techniku od Volkswagenu Touareg, respektive od nového SUV, postaveném na konceptu Volkswagen CrossBlue, který má býtmenší, než Touareg.

Základním motorem se prý stane benzinová 1.4 TSI, potom můžeme očekávat plnou škálu dvoulitrů. Naopak prý Škoda SUV nedostane šestiválec, protože to nezapadá do strategie Volkswagenu pro škodovku, ale časem bychom se měli dočkat plugin hybridu.

V nabídce Škody se postaví nové velké SUV nad menší model Yeti, který se úspěšně prodává od roku 2009. Na trhu se nová velká Škoda SUV postaví hlavně proti Korejcům Hyundai Santa Fe a Kia Sorento. Cenově by s nimi měla také soupeřit, očekáváme tak, že bude v základu stát kolem 600 tisíc korun, v nejvyšší výbavě i přes milion, podobně jako Superb.

Text: Redakce
Foto: Auto Express, Volkswagen, Auto Moto

Galerie