Škoda bude vyrábět levný rodinný vůz, zatím se jmenuje A Entry

Interní označení nového modelu tuzemské automobilky zní A Entry, což evokuje vstup mezi nejlevnější auta. A právě taková by měla nová Škodovka být: levná, a přitom dostatečně velká, aby oslovila rodiny. Stát by přitom mohla i pod 300 tisíc korun a podle makety, kterou jsme zatím neviděli, by prý měla být i hezká.


Vydáno: 23.2.2010

Už před časem se začalo mluvit o tom, že Škoda by mohla vyrábět levné auto pro méně náročné zákazníky, a konkurovat tak třeba rumunské Dacii. Tenkrát vyplula na povrch plánovaná cena: 260-310 tisíc korun.

Nyní se dozvídáme, že nový levný model tuzemské automobilky se jmenuje A Entry (zatím jde jen o kódové označení) a na trh se má dostat za dva až tři roky. Bude tak navazovat na stále populární, ale stárnoucí Octavii Tour, která se vyrábí celých 14 let (od roku 1996). Víc toho bohužel nevíme, zatím z něj není hotového víc, než pouhá maketa.

Auto by však mělo být i pohledné: „Ten vůz vypadá velmi dobře, i když zatím jde jen o maketu. Jeho největší předností bude nízká cena,“ uvedl pro týdeník Škodovácký odboráž šéf odborů Jaroslav Povšík.

Dá se očekávat, že Škoda A Entry bude z velké části sestavena z komponentů, které známe ze současných modelů. Vyrábět by se měla v závodě ve Vrchlabí, kde se s současnosti montuje Octavia Tour.

Nejméně sedm modelů

S novým levným modelem A Entry bude mít Škoda Auto ve svém portfoliu sedm modelových řad: vedle vozů Fabia, Roomster, Yeti, Octavia a Superb už zanedlouho dorazí na trhy malé městské auto, postavené na základě konceptu Volkswagen Up!. V té době už zřejmě bude konec s nesmrtelnou Octavií Tour. Ve stejné době my měla přijít i třetí generace Octavie.

Dva nové modely – levné rodinné auto a městské mini – jsou už prakticky jisté. Stále ale visí otazníky nad pětidveřovým „kupé“ a především nad třídveřovým sportovním modelem, jehož základ by mohl být v atraktivním konceptu Joyster.

Text: Redakce
Foto: Škoda

Galerie