Server ZaVolantem.cz slaví první výročí svého založení

Vážení čtenáři, náš internetový server ZaVolantem.cz, který je zaměřený na testy aut a novinky z oblasti motorismu, slaví první výročí od svého spuštění. Za dobu provozu naši redaktoři otestovali přes stovku aut a vám, čtenářům, poskytli tisíce článků, fotografií a videí. Jaké z nich byly nejúspěšnější a co chystáme do budoucna?


Vydáno: 1.11.2008

Dnes je 1. listopadu, tedy přesně rok, kdy jsme poprvé do ostrého provozu spustili náš projekt ZaVolantem.cz. Návštěvnost ten den nebyla valná a na stránkách byl k přečtení jeden test a zhruba desítka dalších článků.

Od té doby, alespoň z pohledu internetového, uplynulo moře času a my jsme se postupně vyšvihli, díky práci našich redaktorů, ale také díky vašim podnětům a zájmům o naše články. Přibyly nové rubriky, některé staré zanikly. Za rok se nám podařilo otestovat zhruba stovku automobilů, se kterými jsme podle odhadu najeli okolo 50 tisíc kilometrů. Každý týden parkuje v naší redakční garáži trojice nových testovacích vozů, abychom vám mohli přinášet stále další a zajímavé poznatky z jejich řízení.

Prvním testem prošel Fiat Linea, rychle však následovaly další. Podle zájmu o naše články se ukázalo, že vás nejvíce bavily testy sportovních vozů. S dobrým ohlasem se shledalo Maserati GranTurismo, Porsche Cayman S i Porsche 911 Carrera S. Nenechal vás chladnými ale ani test luxusní limuzíny Lexus LS 600h L nebo brutálního Audi R8. Velké oblibě se těšily i české vozy, vrcholem vašeho zájmu pak byl trojitý srovnávací test kombíků od Škody, kterého se zúčastnila celá naše redakce.

Nejen testy ale živ je motoristický server, i když na ně klademe největší důraz a dokazujeme to i jedněmi z nejkvalitnějších fotografií na internetu. Vás, čtenáře, také zajímají novinky z motoristického světa, hlavně exotické vozy a prototypy. Vedle toho publikujeme i rozsáhlejší články a komentujeme motoristický svět svými názory. Velký zájem budí i unikátní rubrika, která se věnuje jen trabantům.

Co pro vás chystáme na další rok? Můžete se těšit na rozšíření našich videotestů. Jejich tvůrce Martin Jedlička usilovně pracuje na tom, aby byly ještě lepší a aby vám příští rok přinesl mnoho nových aut. Změní se i grafika a některé rubriky. Přibude ještě více testů než letos a radost vám jistě udělá podrobný servis pro řidiče či katalog všech existujících vozů.

Děkujeme, že jste s námi po celý rok byli a těšíme se na shledávání na našich stránkách i do budoucna.

Příjemnou zábavu přeje za celý tým magazínu ZaVolantem.cz

Jan Markovič,

šéfredaktor

Galerie