Samsung SM5: když se smíchá Renault s Nissanem

Do prodeje se brzy dostane třetí generace Samsungu SM5. Našinci to zní jako mobilní telefon, ve skutečnosti jde ale o model čtvrtého největšího výrobce z Jižní Koreje. Luxusně vybavený sedan střední třídy založený na bázi Renaultu Laguna se bude prodávat ve 192 autosalonech od konce ledna.


Vydáno: 28.12.2009

Pokud si ještě vzpomínáte, z podobné spolupráce korejské a francouzské automobilky vzniklo SUV Renault Koleos, na asijském trhu prodávané jako Samsung QM5. Teď se obě automobilky spojují znovu, aby spolu připravily třetí generaci sedanu Samsung SM5.

Na rozdíl od Renaultu Laguna nabídne ještě luxusnější vybavení (alespoň to tak z prvních fotografií vypadá). Pod kapotou bude ale tepat 2,0litrový benzínový čtyřválec z dílny Nissanu, k dostání bude i turbodiesel. Výbava bude zahrnovat adaptivní xenonové světlomety nebo přední sedadla s funkcí masáže.

Vývoj třetí generace trval 36 měsíců a vyšel automobilku na 400 milionů wonů, tedy asi 6,15 miliardy korun. Samsung doufá, že se mu podaří sebrat část zákazníků konkurenčních výrobců Hyundai a Kia a získat úspěch nejen na domácím trhu.

Text: Redakce
Foto: Samsung

Galerie