Renault Fluence Z.E.: elektřině zase o krok blíž

Renault vyslal do světa základní technická data chystaných elektromobilů. Už za dva roky by se po běžných komunikacích mohl prohánět elektrický sedan Fluence a jeho užitkový sourozenec Kangoo. Oba dva mají téměř shodné vlastnosti: dojezd 160 km, maximální rychlost kolem 130 km/h a dobu nabíjení 6-8 hodin.


Vydáno: 17.4.2010

Dnes vyprodaný Fluence disponuje v elektrickém provedení maximálním výkonem 95 koní a především vrcholem točivého momentu 225 Nm. Nejvíce se rozjede na 135 km/h. Druhý jmenovaný, tedy celým jménem model Kangoo Express Z.E. využívá motor o výkonu 60 koní, maximální rychlost je o pět kilometrů za hodinu nižší, ale za to nabídne prostor pro náklad o objemu více než 3 m3.

Pokud bezmezně toužíte po elektrickém Renaultu, pak neváhejte a zaregistrujte se na www.renault-ze.com. Plán je takový, že dva jmenovaní jedinci vstoupí do prodeje během roku 2012. Do roku 2020 pak hodlá tato automobilka dosáhnout na podíl 10% z celkového objemu prodaných automobilů, no a těchto deset procent budou tvořit právě čistě elektrické modely.

 

Text: Redakce
Foto: Renault

Galerie