PSA Peugeot Citroën chystá levné auto pro rozvojové země

Skupina PSA Peugeot Citroën potvrdila, že bude ve své španělské továrně ve Vigo vyrábět základní model určený pro země s nově se rozvíjejícími ekonomikami. Tento model, který představuje první etapu celosvětového programu, bude reagovat na poptávku v zemích, v nichž dochází k rychlému rozvoji automobilového trhu, tedy v oblastech Středomoří, Středního východu a Afriky.


Vydáno: 28.5.2010

Skupina PSA Peugeot Citroën se rozhodla vyrábět ve své španělské továrně ve Vigo základní model určený pro země s nově se rozvíjejícími ekonomikami. Tento vůz bude v první fázi určeny pro země v oblasti Středomoří, Středního východu a Afriky.

Nový model bude existovat ve verzi Peugeot i Citroën a je pravděpodobné, že půjde o konkurenta rumunsko-francouzské Dacie Logan, tedy model ve velikosti nižší střední třídy.

Spekulace, že koncern PSA chce vyrábět levné auto pro rozvojové trhy, se objevily už před dvěma lety. Termín jeho příchodu na trh byl tenkrát neoficiálně ohlášen na rok 2011, což vzhledem k aktuálnímu prohlášení skupiny PSA nevypadá nereálně. V této době by se mohl objevit nástupce Dacie Logan.

 

Továrna ve Vigo, v níž se v roce 2009 vyrobilo 384 900 vozů, je největší průmyslovou základnou skupiny PSA Peugeot Citroën. Specializuje se na výrobu vozů Citroën C4 Picasso, Grand C4 Picasso, Xsara Picasso, Berlingo First a Nové Berlingo, Peugeot Partner Origin a Nový Peugeot Partner.

Text: TZ PSA, redakce
Foto: PSA Peugeot Citroën

Galerie