Připravuje se BMW 9, odpověď na S-Klasse Maybach

V Mnichově se údajně připravuje nový top model. BMW řady 9 začíná nabírat reálné obrysy, jako odpověď na hlavního rivala, Mercedes-Benz, který v nejvyšší třídě chystá prodlouženou S-Klasse Maybach. Pokud BMW 9 vznikne, půjde o jedno z nejluxusnějších aut vůbec.

 

 

Nové BMW řady 7 asi v budoucnu nebude vlajkovou lodí automobilky z Mnichova, tou se stane BMW řady 9. Hlavní konkurent bavoráku, Mercedes-Benz, totiž připravuje znovuvzkříšení Maybachu, které se se sérií 240 úplně nepovedlo.

Nová modelová řada BMW 9 má údajně podporu nového šéfa automobilky BMW, kterým se letos stane Harald Krüger. Do produkce se má dostat v roce 2017. Vycházet bude ze studie Vision Future Luxury, který byl představen v dubnu 2014 na autosalonu v Pekingu, a který můžete vidět v rozsáhlé fotogalerii.

Jaké by měla devítka parametry? Luxusní koráb by měl délku až 5,5 m (tedy o 28 cm víc než BMW 7), laserové přední světlomety a všemožné elektronické asistenty, kvalitním provedením interiéru s digitální přístrojvkou, 3D grafikou a hlasovým ovládáním, chytrý head-up displej, dotykový iDrive Touch pro spolujezdce, obrazovky pro zadní pasažéry nebo ConnectedDrive.

Jak to ve skutečnosti s BMW 9 dopadne ukáže až budoucnost. Přípravu budeme v každém případě dále sledovat.

Text: Redakce
Foto: BMW

Galerie