Porsche na námluvách u Bentley

Podle posledních zvěstí by německá automobilka Porsche mohla začít spolupracovat s výrobcem luxusních vozů Bentley. V rozhovoru pro britský magazín Autocar to uvedl šéf Porsche Matthias Müller. Obě značky spadají pod křídla Volkswagen Group, která je známá svojí úsporností a také snahou o co největší výrobní kompatibilitu vozů napříč všemi svými značkami. Družba těchto dvou výrobců se tedy snadno nabízí. 


Vydáno: 30.11.2010

Matthias Müller doslova pro Autocar uvedl: „Myslím, že je na čase sednout si s Bentley a prodiskutovat, jestli bychom nemohli dát dohromady naši výkonnost, tedy motory. Myslím, že by to šlo.“

Hlavním cílem Porsche je údajně další vývojový krok u široce oblíbené panamery. Spíše než krok, by to měl být ale pořádný hup. Müller uvádí, že čtyřdveřová verze porsche mu nestačí, je nudná, a rád by posunul vývoj mnohem dál. Používá dokonce taková slova jako „kombi“ nebo „van“.

Klepte si na čelo? Nechme se překvapit, ale Porsche Cajun nebo SUV od Lamborghini jsou dokladem toho, že automobilky koncernu VW se nebojí celkem ničeho.

Nechme se ovšem překvapit s čím tahle dvojka přijde. Server Autoblog uvádí, že drby už několik měsíců označují za dítě Porsche a Bentley Porsche 928.

Což by nemuselo být tak špatné, co myslíte?

Text: Redakce
Foto: Autoblog

Galerie