Peugeot: dvě světové premiéry pro Frankfurt

Autosalon v německém Frankfurtu se kvapem blíží a automobilky pomalu odhalují, cože se to vlastně bude vystavovat. Peugeot si pro tento automobilový svátek připravil hned dvě světové premiéry. Navíc si budete moci prohlédnout další dva prototypy a ekologicky směřované sériové modely typu “low emission“.


Vydáno: 24.8.2009

Hlavním tahákem stánku Peugeotu ovšem bude nové kupé RCZ, které si zde odbude světovou premiéru. Vůz s karosérií koncipovanou jako 2+2 jsme viděli už dříve coby prototyp 308 RCZ. V Německu se představuje sériová verze, která by měla přijít na trh na jaře příštího roku. Pod kapotou bude mít toto malé kupé především úsporné motory. V nabídce jsou dvě verze benzinové jedna-šestky THP a dvoulitrový motor HDI.

Druhý model, který bude k vidění vůbec poprvé, je kompaktní MPV 5008. Tisková zpráva slibuje prostorný interiér, příkladnou obyvatelnost, jízdní vlastnosti na nejvyšší úrovni a tak dále. Uvidíme, jak na nás automobil zapůsobí takzvaně na živo.

Ve výbavě nebude chybět Head Up displej nebo inteligentní prokluzový systém. Zákazník si dokonce bude moci vybavit svůj vůz zařízením, které umožní po zasunutí SIM karty internetové připojení.

Kromě těchto výrazných premiér bude Peugeot prezentovat svou snahu o propojení výkonu a respektu k životnímu prostředí. Představeny budou dva prototypy využívající techniku Hybrid4. Jedná se o automobily kombinující dieselový motor HDI s elektromotorem umístěným u zadních kol zcela nezávisle na spalovacím agregátu (podobně jako tomu je například u nové generace Lexusu RX).

Prvním prototypem je model 3008 HYbrid4, který by se měl objevit v sériové verzi na jaře 2011. Druhá studie nese název RCZ HYbrid4.

 

Text: Redakce
Foto: Peugeot

Galerie