Nissan Qashqai po faceliftu: první oficiální fotografie

V příštím roce se začne prodávat omlazená verze kompaktního městuodolného crossoveru. Nissan Qashqai dostal dravější výraz, lepší výbavu a dokonce se objeví také ekologické provedení. Nějaká ta zlepšení najdeme samozřejmě také uvnitř automobilu. Zákazníci si budou moci tuto verzi koupit na jaře 2010.


Vydáno: 5.12.2009

Změny na karoserii jsou patrné především při pohledu zpředu. Nová je kapota, světla, maska chladiče a nakonec také nárazník. Kdo v dnešní době nemá LED diody pro denní svícení, ten je takzvaně „out“. Nissan si je toho vědom, takže facelift přinesl také toto. Na téma exteriér ještě dodejme, že omlazovací kúra přinesla nová 17“ kola, dva odstíny karoserie a o něco málo se zlepšila aerodynamika.

Uvnitř slibuje Nissan lepší materiály, méně hluku a nově poskládané výbavy. Přepracována by přístrojový štít, který obsahuje nový LCD displej palubního počítače. Vylepšen byl i podvozek. Ten by měl díky novým tlumičům poskytnout více jistoty na silnici, nabídka motorů zůstane nezměněna.

Spolu s novou verzí Nissanu Qashqai přijde také provedení ECO. To slibuje nižší produkci emisí a spotřebu, přičemž úpravy se nesou ve stejném duchu, jako u nám dobře známých mladoboleslavských Greenlinů. Pod kapotou nového japonského ekologa bude naftový čtyřválec z dílny Renault 1.5 dCi. Vůz by měl mít nižší hmotnost, pneumatiky s nízkým valivým odporem a delší převody. V kombinovaném provozu vyprodukuje 129 g CO2 na kilometr jízdy.

Text: Redakce
Foto: Nissan

Galerie