Mini Countryman: unikly první fotografie retro crossoveru

Uvnitř video: Na internetu se objevily první fotografie nového Mini, které média zatím označovala jako Crossover. Pravděpodobně ale dostane jméno Coutryman. To se ale dozvíme až při jeho odhalení na ženevském autosalonu. Důležité ale je, že půjde o první pětidveřové Mini a také první s pohonem všech kol.


Vydáno: 20.1.2010

Mini Countryman je takový, jak jsme očekávali: okamžitě poznáte, že jde o Mini. Změnil se sice nárazník, auto dostalo větší světla, plastové chrániče a evidentně vyšší podvozek, jeho sexy retro vzhled se ale nikterak nevytratil.

Uvnitř jsme opět doma. Řidič si bude užívat netradičně velkého tachometru uprostřed palubní desky, manuální 6stupňové převodovky (doplní ji 6stupňový automat), kožených potahů a stylových tlačítek.

Automobilka BMW zatím samozřejmě neinformovala, jaké motory najdeme pod kapotou Mini Coutryman. Dá se ale očekávat, že půjde o celou paletu, jaká je v současnosti k dispozici. Crossover bude ale prvním Mini, které nabídne pohon všech kol. Alespoň o tom vypovídá viditelné logo All4 na předních dveřích.

Text: Redakce
Foto: Mini

Galerie