Mégane RenaultSport 250: francouzský rychlík zná svou cenu

Uvnitř video: Začátkem příštího roku přijde do prodeje nejrychlejší Renault Mégane. Zákazníci se mohou těšit na přeplňovaný dvoulitr, spoustu koní nebo například na sedačky Recaro. Zatím jsou známy ceny pouze pro anglický trh. Tamní zákazníky vyjde tento hothatch na v přepočtu 620 000 za základní verzi.


Vydáno: 17.10.2009

Ostřejší verze Cup bude stát ještě o zhruba 30 000 více. Obě provedení mají pod kapotou dvoulitrový přeplňovaný benzinový motor o výkonu 250 koní. Tato hodnota je dostupná při 5500 ot./min, zatímco vrchol točivého momentu je k dispozici při 3000 ot./min.

Poháněna jsou samozřejmě přední kola, a to přes šestistupňovou manuální převodovku. Stovka zvládne Mégane RS 250 za 6,1 s a na kilometrovou trať s pevným startem potřebuje pouze 25,7 sekund.

V základní výbavě najdeme mimo jiné devět airbagů, brzdy Brembo, ESP, kartu Renault, CD-MP3 rádio, parkovací senzory a pro verzi Cup třeba také tužší podvozek a diferenciál s omezenou svorností, který se ovšem objeví později. Vůz stojí na osmnáctipalcových discích obutých do pneumatik 235/40.

Za příplatek lze získat kožené sedačky a jejich vyhřívání, elektrické nastavování sedadla řidiče, duální klimatizaci, hezčí kola velikosti 18“ s pneumatikami Dunlop Sport Maxx TT a sedadla Recaro. Zatím to vypadá na velmi zajímavý automobil, navíc pokud přihlédneme k tomu, co předvedla sportovní verze Clia v redakčním testu (ten vyjde začátkem listopadu).

Podívejte se také na přiložené video. Pilot F1 Romain Grosjean zkouší schopnosti vozu na německém Nurburgringu.

 

Text: Redakce
Foto: Renault

Galerie