Lexus CT 200h: první kompaktní hybrid je tu

Už od posledního autosalonu ve Frankfurtu, kde byl představen koncept LF-Ch, svět netrpělivě očekává první kompaktní hatchback v nabídce značky Lexus. Sériová podoba označována jako CT 200h se představí už brzy v Ženevě. Aby návštěvníci věděli, na co se mají těšit, zveřejnila japonská automobilka oficiální fotografie a fakta.


Vydáno: 27.2.2010

Bohužel si ovšem to nejdůležitější stále nechala pro sebe. Zatím tedy nevíme nic o schopnostech automobilu, jaký bude výkon, jak vysoká bude spotřeba a tak podobně. Tisková zpráva pouze uvádí, že nová platforma, na které je vůz postaven, disponuje rozvorem náprav 2600 mm, že zavazadelník nabídne 345 l, respektive 700 l a že pod kapotou najdeme motor 1.8 VVT-i.

Ano, jedná se o hybridní automobil. Se systémem Lexus Hybrid Drive bude útočit CT 200h na mladé a ekologicky smýšlející zákazníky. Obdobně jako u jiných modelů spadající pod značku Toyota, také nový Lexus nabízí několik režimů jízdy. Vybírat lze z ECO, NORMAL, SPORT a samozřejmě chybět nesmí EV, tedy pohon pouze na elektrickou energii. Dojezd činí v tomto režimu 2 km a maximálně se můžete pohybovat rychlostí 45 km/h.

Jakkoliv vypadá vůz dynamicky a sportovně, údajně se nejvíce hledělo při jeho návrhu na aerodynamiku. Jak velký je nakonec součinitel odporu vzduchu, to zatím automobilka tají. Také interiér má působit na emoce posádky. Kromě toho, že Lexus slibuje díky dlouhému rozvoru dostatek místa pro všechny, se mohou cestující těšit na sportovní a nízko umístěné sedačky. Navíc, zřejmě po vzoru Insignie, zde najdeme “vychytávku“ v podobě změny podsvětlení přístrojů z modré na červenou v případě, že je aktivován režim Sport.

Podobně jako v Toyotě Prius je palubní deska asymetricky rozdělena do několika zón. Až praxe ukáže, nakolik je toto konkrétní řešení z hlediska ergonomie výhodné. Hlavním prvkem je devítipalcový LCD displej. Díky němu budete moci ovládat takřka všechno, protože je spojený s jakousi myší, tedy se systémem Remove Touch, který jsme si vyzkoušeli během testu RX 450h.

 

Text: Redakce
Foto: Lexus

Galerie