Koncept Peugeot SR1: nový image francouzské značky přichází

Prvním zástupcem nového image francouzské automobilky Peugeot se stal koncept SR1, který se představí na březnovém autosalonu v Ženevě. My jsme byli v pátek při jeho novinářské prezentaci v Paříží a musíme podotknout, že odhalení nového konceptu vyvolalo v sále zvláštní rozruch doprovázený potleskem.


Vydáno: 11.1.2010

Koncept Peugeot SR1 přináší úplně nový styl Peugeotu. Všiměte si masky chladiče, úzkých světel s LED diodami, velkých kol, odnímatelné pevné střechy a přepracovaného loga značky, které se od teď bude postupně objevovat na nových modelech.

Pod kapotou konceptu leží pohonná soustava s označením HYbrid4, která se poprvé objeví v roce 2011 v modelu Peugeot 3008. Jde o kombinaci naftové šestnáctistovky a elektromotoru o výkonu 95 koní. Celkový výkon je pak úctyhodných 313 koní, přičemž emise zůstaly jen na 119 g/km CO2.

Koncept Peugeot SR1 se může pochlubit pohonem všech kol, podle PR oddělení automobilky také citlivým řízením a lehkou karosérií. Nám jeho tvary trochu připomínají Aston Martin. Rozhodně jde ale o pozitivní krok kupředu v občas kritizovaném stylu francouzské značky.

Text: Redakce
Foto: Peugeot

Galerie