Kia Ray: koncept sportovního kupé se odhaluje

Korejská Kia postupně představuje nový koncept, který se ukáže už za několik dnů na autosalonu v Chicagu. Přestože toho zatím není moc vidět, ze dvou dostupných obrázků můžeme vyčíst, že půjde o kupé. A podle Kie to má být kupé hybridní, tedy konkurence Hondy CR-Z.


Vydáno: 8.2.2010

Kia u odhalování svého konceptu volí salámovou taktiku, která se u mnoha automobilek ukazuje jako úspěšná: vzbuzuje zvědavost i opakovanou publicitu.

Korejci prozatím ukázali dva snímky tohoto auta. Přestože toho na nich moc nerozeznáme, je z nich jasné, že půjde o sportovně střižené kupé. A také že jde teprve o koncept.

Narozdíl od konceptu Kia Kee, o kterém se také prý uvažuje, ale o skutečném sportovním zaměření konceptu Ray můžeme jen pochybovat, neboť má jít současně o hybridní auto. Kia tak vytváří v podstatě to, co zanedlouho do reálného světa přivede Honda se svým autem CR-Z: sportovně se tvářící hybridní kupé.

Zajímavý je i fakt, že maska konceptu nijak nenásleduje nastolenou designovou cestu, kterou jdou všechny nové a faceliftované modely značky Kia.

Text: Redakce
Foto: Kia

Galerie