Isetta bude novou značkou německého BMW

Nástupce legendárního miniauta BMW Isetta bude nejen novým modelem, ale otevře rovnou celou značku – čtvrtou v portfoliu německého BMW Group. Automobily i-Setta se budou profilovat jako cenově dostupné a ekologické modely. I-Setta bude pod mnichovskou automobilkou stát vedle značek BMW, Mini a Rolls-Royce.


Vydáno: 10.8.2009

Původně se zdálo, že Project-i bude součástí výrobní řady BMW, ale nyní automobilka potvrdila, že vytvoří samostatnou značku. Tato řada aut bude zaměřena na cenově dostupné, moderní a velmi ekologické modely. Vozy dostanou zřejmě hybridní motory, hovoří se i o možném pohonu čistě na elektřinu.

Miniauto s historií

Značka i-Setta má za sebou více než padesátiletou historii – v roce 1955 se stal model BMW Isetta kultem, který motorizoval Německo (tedy přinejmenším se na jeho motorizování významně podílel). BMW ho totiž nabízelo za tak nízkou cenu, že si ho mohl dovolit opravdu každý.

Nástupce legendárního vozu Isetta bude vůz miniaturních rozměrů, který se hodí nejlépe do přeplněných měst. Konkurovat bude dvoumístnému Smartu ForTwo (který patří Mercedesu) a dalším miniautům, která připravují ostatní automobilky.

Na podzimním autosalonu ve Frankfurtu očekáváme odhalení alespoň digitální podoby nového modelu.

Text: Redakce
Foto: BMW

Galerie