Infiniti M Concept: útok na zavedený evropský pořádek

Infiniti nedávno vtrhlo na evropský trh a už na něm boří zavedený pořádek – nebo se o to alespoň snaží. Přinejmenším se mu podařilo vzbudit vlnu emocí (ať už negativních či pozitivních) názvem svého nového konceptu, který předsaví už za několik dnů. Koncept výkonného sportovního sedanu totiž neskrývá jasnou provokaci: jmenuje se Infiniti M Concept.


Vydáno: 10.8.2009

Už za několik dní, na festivalu v Pebble Beach, zřejmě Infiniti představí svůj koncept výkonného sportovního sedanu, který bude odvážně nazván Infiniti M Concept. Z „M konceptu“ od Infiniti pravděpodobně vzejde sedan vyšší střední třídy, který bude konkurovat BMW řady 5 a Mercedesu řady E. V nabídce Infiniti zaujme místo nad modelem G37.

Luxusní odnož japonského Nissanu tak nepřímo dokazuje, že to s útokem na evropské trhy myslí vážně. Dosud je totiž nekorunovaným králem sportovních sedanů řada M od německého BMW – pojmenovat tedy stejně přímého konkurenta BMW M5 je od Japonců jasnou provokací. My jen srdečně doufáme, že za ní je jasný důvod v podobě technicky dokonalého stroje.

Text: Redakce
Foto: Infiniti

Galerie